• خدمات حقوقی
 • دعاوی کیفری
 • دعاوی ملکی
 • دعاوی حقوقی
 • دعاوی شرکتها
 • دعاوی مالی
 • دعاوی اداری
4
ثبت شرکت جواز کسب

استفاده از خدمات هلدینگ بین المللی درخشان یکی از ضرورت هایی است که هر فرد برای حل مسائل حقوقی و کیفری خود باید از آنها استفاده کند. این کار موجب موفقیت بیشتر در روند پرونده خواهد شد؛ زیرا وکلا با تسلط کافی بر قوانین می توانند به بررسی موارد مربوط به پرونده بپردازد و تمام روند قضایی را با موفقیت کامل پشت سر بگذارند و به نتیجه دلخواه برسند. 

از آنجایی که بررسی مسائل حقوقی و کیفری مختلف برای شما هموطنان عزیز بسیار حائز اهمیت است، داشتن یک متخصص حقوقی مورد اعتماد می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که در طول هر فرایند قانونی به درستی از حقوق شما محافظت می شود. بنابراین پیشنهاد می شود از خدمات موسسه حقوقی حجتیان استفاده کنید.

استخدام وکیل پایه یک دادگستری خوب راه شما را در مسیر موفقیت در پرونده‌های حقوقی مختلف‌تان هموار خواهد کرد. ض یک وکیل خوب با تجربه و تخصصی که دارد؛  به شما برای حل مشکلات‌تان راهنمایی کرده  و تا به موفقیت رسیدن پرونده همراهتان خواهد بود.  با انتخاب یک وکیل خوب که به زیر و بم‌های قانون آگاهی کافی داشته باشد شما می‌توانید در کمترین زمان و به ساده‌ترین روش  راهکار قانونی مناسب را برای حل مشکل خود پیدا کنید.  در حقیقت انتخاب یک وکیل خوب به شما کمک می‌کند تا در هزینه و زمان خود صرفه‌جویی کرده و به نتیجه مطلوب در پرونده‌های حقوقی خود برسید.

امور حقوقی

انواع دعاوی
 • سه نوع دعاوی داریم
 • حقوقی
 • کیفری
 • اداری

 

به طور کلی، محاکم دادگستری به دسته‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

1- محاکم حقوقی: شامل دادگاه عمومی حقوقی و دادگاه خانواده

2- محاکم کیفری: دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو و دادگاه انقلاب

3- محاکم اداری: دیوان عدالت اداری

دعاوی حقوقی

چنانچه منشأ یک دعوی اختلاف بر سر حقوق و تعهدات آنها در قبال یکدیگر باشد، دعوی مطرح شده از نوع حقوقی است. غالب دعاوی حقوقی ناشی از معاملات مالی بین اشخاص و یا روابط خانوادگی (زوجیت، ارث و مسائلی از این قبیل است. قواعد مرتبط با دعاوی حقوقی در قوانینی همچون قانون مدنی و قانون حمایت از خانواده تعیین و پیش‌بینی شده است. البته برخی قوانین خاص مثل قانون امور حسبی نیز در این خصوص وجود دارند که قاضی باید در رسیدگی خود به این قوانین نیز توجه داشته باشد. آیین رسیدگی به دعاوی در محاکم حقوقی، در قانون آیین دادرسی مدنی پیش‌بینی شده است.

دعاوی کیفری
 • در یک تعریف ساده، دعوایی کیفری است که فردی بر اساس آن علیه دیگری اعلام جرم نموده و تقاضای مجازات وی را از دادگاه می‌‎نماید. به عبارت دیگر، هنگامی که جرمی رخ می‌دهد، فرد متضرر از جرم برای جبران زیان ناشی از آن اقدام به طرح دعوی علیه مجرم می‌نماید. دادگاه پس از احراز ارتکاب جرم توسط متهم، او را به مجازات‌های مقرر قانونی از قبیل اعدام، حبس، پرداخت دیه و خسارات، شلاق و غیره محکوم می‌نماید.

  برای اقامه دعوی کیفری، فرد شاکی باید شکوائیه‌ای را علیه متهم تنظیم و به دادگاه تقدیم نماید. قانون مجازات اسلامی و برخی قوانین خاص دیگر مثل قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس، ارتشا و کلاهبرداری از جمله قوانینی است که قاضی باید بر اساس آن اقدام به صدور حکم نماید. شیوه رسیدگی دادگاه‌ها به دعاوی کیفری در قانون آیین دادرسی کیفری آمده است.

دعاوی اداری
 • دعوی اداری، دعوایی است که کارمندان علیه سازمان دولتی و یا مردم عادی علیه نهادهای عمومی یا دولتی و حتی مأمورین آنها اقامه می‎نمایند. مرجع صالح به رسیدگی برای این دعاوی، دیوان عدالت اداری است. فی‌الواقع، دیوان عدالت اداری مهمترین مرجع تظلم خواهی افراد علیه سیستم اداری و اجرایی کشور است که بر اساس اصل 173 قانون اساسی ایجاد شده و تحت نظر قوه قضاییه عمل می‌نماید.
مشاوره رایگان

با ما تماس بگیرید

021-88041095